Polacy chcą taniego prądu

DI
14-11-2014, 00:00

Nie interesujemy się energetyką, ale jednocześnie obawiamy się wpływu emisji gazów cieplarnianych na środowisko naturalne

Nie interesujemy się energetyką, ale jednocześnie obawiamy się wpływu emisji gazów cieplarnianych na środowisko naturalne — to wnioski z badania zrealizowanego na zlecenie RWE Polska na temat postaw Polaków względem sektora energetycznego.

Z drugiej strony, z badania wynika, że gdyby na scenie politycznej pojawiła się partia, przywiązująca dużą wagę do kwestii związanych z ochroną środowiska, to mogłaby ona liczyć na poparcie 26 proc. Polaków. Mieszkańcy Polski są bardzo wrażliwi na cenę energii. Jest dla nich ważniejsza niż ciągłość dostaw i źródło pochodzenia. Osoby młode są jednak mniej wrażliwe na cenę, częściej wybierając odnawialne źródła energii.

17,8 proc. Taki odsetek Polaków interesuje się branżą energetyczną, a 66,5 proc. w ogóle jej nie śledzi.

75 proc. Taka część ankietowanych uważa, że wielkość emisji CO 2 ma istotny wpływ na klimat.

65 proc. Tylu respondentów preferuje odnawialne źródła energii, gdy nie muszą za to dodatkowo płacić.

76 proc. Tylu badanych wie, ile płaci za prąd, ale prawie jedna czwarta nie ma takiej świadomości lub potrzeby posiadania tej wiedzy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Ekologia / Polacy chcą taniego prądu