Polacy kochają kredyt

BT
opublikowano: 15-03-2007, 00:00

Dobra wiadomość dla banków: lubimy pożyczać i zamierzamy to robić częściej.

Dobra wiadomość dla banków: lubimy pożyczać i zamierzamy to robić częściej.

Tylko 30 proc. Polaków nie przekonało się jeszcze do kredytów i deklaruje, że nie zamierza się zadłużać, nawet gdyby na zakup jakiejś rzeczy musieli czekać wiele miesięcy. W tej grupie ledwie 11 proc. zwróciłoby się do banków o kredyt w przypadku trudnej sytuacji życiowej — wynika z badań przeprowadzonych przez DB Kredyt, spółki Deutsche Banku, wyspecjalizowanej w kredytach konsumpcyjnych.

Aż 70 proc. deklaruje zainteresowanie finansowaniem przez banki. Najbardziej otwarte na tę pokusę są osoby, której już jej skosztowały: 43 proc. obecnych kredytobiorców jest gotowych zaciągnąć kolejną pożyczkę. Równocześnie przynajmniej połowa respondentów DB Kredyt, która korzystała z oferty bankowej, deklaruje, że nie czuje już potrzeby zwracania się o pomoc do rodziny czy przyjaciół.

W porównaniu z innymi nacjami jesteśmy jednak daleko w tyle. W Czechach, Rosji i Turcji zadłużona jest ponad połowa obywateli.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: BT

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy