Polacy nie lubią ubezpieczać wakacji

opublikowano: 11-06-2017, 22:00

Niemal co trzeci respondent z tej grupy tłumaczy, że nie potrzebuje polisy

88 proc. Polaków wyjedzie w tym roku na co najmniej czterodniowe wakacje — wynika z badania IMAS International na zlecenie TU Europa. 58 proc. z nich się nie ubezpieczy. Niemal co trzeci respondent z tej grupy tłumaczy, że nie potrzebuje polisy, a co piąty — że już jest ubezpieczony w NFZ. Tylko 5 proc. uważa, że nie potrzebuje ubezpieczenia, bo nie jedzie za granicę.

Najczęściej wymienianym powodem zakupu polisy wśród osób, które zamierzają to zrobić, jest właśnie wyjazd za granicę (28 proc.). Koszty leczenia poza Polską osiągają horrendalne kwoty. TU Europa podaje przykłady: koszty leczenia turystki na Teneryfie, która złamała rękę, nadgarstek i bark, wyniosły 92 tys. zł, a turysty, który dostał zawału serca w Peru — 361 tys. zł.

— To dobrze, że Polacy zaczynają zdawać sobie sprawę z wagi dodatkowych ubezpieczeń w przypadku dłuższych i zagranicznych wyjazdów. Jednak nieprzyjemne sytuacje mogą zdarzyć się wszędzie. Warto więc pomyśleć o polisie turystycznej, zwłaszcza że wąski zakres podstawowej ochrony w ramach NFZ może nie wystarczyć w obliczu kontuzji czy wypadku — ostrzega Marat Nevretdinov, wiceprezes TU Europa. W badaniu wzięło udział 502 internautów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Małgorzata Grzegorczyk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy