Polacy potrafią liczyć

AS
opublikowano: 18-10-2011, 00:00

FINANSE

Dobrze radzimy sobie z liczeniem oraz z tematyką ekonomiczną. Jesteśmy skłonni do ryzyka, ale wciąż słabo orientujemy się w tematach giełdowych. Takie wnioski płyną z Pierwszego Ogólnopolskiego Testu Wiedzy o Inwestowaniu, który odbył się w niedzielę na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego.

Blisko 300 osób rywalizowało ze sobą, odpowiadając na pytania w czterech blokach tematycznych związanych z psychologią inwestowania, praktyczną wiedzą z matematyki, giełdą i jej mechanizmami oraz ekonomią. Wśród nich byli dziennikarze, politycy, ludzie biznesu oraz wybitni sportowcy i studenci.

— Wyniki testu sugerują, że wciąż stosunkowo mało wiemy o giełdzie — powiedziała Monika Richardson, dziennikarka i prezenterka telewizyjna. Ogólnopolski Test Wiedzy o Inwestowaniu jest elementem programu Akcjonariatu Obywatelskiego zainicjowanego m.in. przez resort skarbu, KDPW czy GPW.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AS

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu