Polcolorit traci eksport

ANP
opublikowano: 31-05-2011, 00:00

Spółkę niepokoi spadek sprzedaży na niektórych rynkach zagranicznych. Zysk ma się pojawić w drugim półroczu.

Spółkę niepokoi spadek sprzedaży na niektórych rynkach zagranicznych. Zysk ma się pojawić w drugim półroczu.

Władze producenta płytek ceramicznych, który od lutego wdraża plan naprawczy, są zadowolone ze sprzedaży na rynku krajowym i na Wschodzie.

— Realizujemy założenia budżetowe dla tych rynków. Niestety, notujemy duży spadek przychodów na rynkach południowych [Rumunia, Bułgaria, Słowenia — red.] oraz w krajach bałtyckich. Nie wiemy, czemu tak się dzieje, dlatego zarząd planuje spotkania z tamtejszymi kontrahentami — mówi Wiktor Strach, wiceprezes Polcoloritu.

Eksport przynosi spółce 40 proc. przychodów, w tym 25 proc. stanowią rynki południowe i krajów bałtyckich.

— II kw. będzie lepszy — dodaje Wiktor Strach.

Niedawno Polcolorit opublikował prognozę na 2011 r. Zakłada ona 0,5 mln zł zysku netto przy 61 mln zł przychodów (wobec odpowiednio: minus 11,8 mln zł i 55,8 mln zł w 2010 r.). Po I kw. spółka była na 0,54 mln zł minusie przy 11,3 mln zł przychodów.

— Dużym sukcesem będzie pojawienie się zysku na przełomie III i IV kw. — uważa wiceprezes Polcoloritu.

W jego ramach Polcolorit m.in. renegocjuje umowy z dostawcami surowców i z odbiorcami płytek.

— Pozyskujemy sieciowych graczy oraz hurtownie. Poza tym przeniesiemy zakład do specjalnej strefy ekonomicznej w Piechowicach, co pozwoli obniżyć koszty — mówi Wiktor Strach.

Wczoraj spółka poinformowała o podpisaniu listu intencyjnego z hiszpańską firmą TAU Ceramika. To wstęp do umowy o współpracy produkcyjnej, handlowej i dystrybucyjnej w Europie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy