Polcolorit walczy o eksport

ANP
opublikowano: 08-04-2009, 00:00

Spółka ma  za sobą trudny kwartał, ale nadal wierzy, że uda jej się wypracować zysk w tym półroczu.

Spółka ma za sobą trudny kwartał, ale nadal wierzy, że uda jej się wypracować zysk w tym półroczu.

Dla Polcoloritu, producenta płytek z Piechowic, początek roku nie był łatwy.

— W eksporcie nie sprzyjały nam duże wahania kursu euro, a w kraju negatywnie na sprzedaż wpłynęła zima i kryzys gospodarczy. Jednak pierwsze miesiące 2009 r. pokazały, że Polcolorit jest na właściwej drodze i wyniki będą zgodne z naszymi oczekiwaniami — mówi wiceprezes Krzysztof Olszewski.

Rezultaty pierwszego kwartału firma poda 5 maja. Jest szansa, że wtedy też przekaże prognozę na 2009 r.

— Rozmowy w tej sprawie trwają. Istnieją realne przesłanki co do tego, że zysk netto pojawi się jeszcze w I półroczu. Przychody na koniec roku powinny być większe niż w 2008 r. [wyniosły wtedy 86,4 mln zł — red.] — dodaje wiceprezes.

Udział eksportu w sprzedaży ma na koniec roku ma wynieść 40 proc.

— W I kwartale eksport wyniesie 30 proc. przychodów. To jeszcze nie jest próg, który ma nas wynieść do 40 proc. na koniec roku. Zakładamy, że 60 proc. przychodów w roku wypracują drugi i trzeci kwartał. Na rynkach wschodnich sytuacja wydaje się stabilizować. Nasze nowe kolekcje płytek cieszą się powodzeniem. Ich rentowność sprzedaży jest wyższa od tych, które były dotąd sprzedawane — zapewnia Krzysztof Olszewski.

Dodaje, że w spółce systematycznie poprawia się płynność finansowa. Na wtorkowej sesji akcje Polcoloritu mocno drożały (na zamknięciu kosztowały 0,27 zł za papier). Władze spółki poinformowały o transakcji sprzedaży przez właścicielkę Barbarę Urbaniak Markoni 2,05 mln sztuk akcji po 0,15 zł za walor. Papiery kupił mąż właścicielki.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy