Policja rozbiła gang złodziei kolejowych

PAP
opublikowano: 12-02-2010, 15:07

Dziesięć osób podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się kradzieżami elementów infrastruktury kolejowej na terenie województw świętokrzyskiego, śląskiego i małopolskiego zatrzymali na Śląsku świętokrzyscy policjanci.

Jak poinformował rzecznik świętokrzyskiej policji kom. Zbigniew Pedrycz, grupa ma na swoim koncie kilkadziesiąt kradzieży. W okresie kilkunastu miesięcy podejrzani spowodowali straty na kolei na kwotę kilkuset tysięcy złotych.

Zatrzymani w wieku od 21 do 65 lat, w tym dwie kobiety, pochodzą ze Śląska. Przestępstw dokonywali głównie na terenach kolejowych. Łupem złodziei padały miedziane elementy trakcji elektrycznej. Kradli głównie linki napowietrzne i inne podzespoły infrastruktury kolejowej.

Funkcjonariusze pionu kryminalnego i dochodzeniowo-śledczego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach ustalili, że zrabowany towar dostarczany był do jednego ze skupów złomu na Śląsku.

Zatrzymanym przedstawiono zarzuty kradzieży, paserstwa i działania w zorganizowanej grupie przestępczej. Grożą im za to kary do pięciu lat pozbawienia wolności. Możliwe, że odpowiedzą także, za narażenie zdrowia i życia pracowników kolei oraz pasażerów pociągów, co zagrożone jest karą do ośmiu lat więzienia.

Wobec podejrzanych zastosowano areszty, dozory policyjne i poręczenia majątkowe.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane