Policja skończyła przeszukiwać mennnicę, platyny nie znaleziono

11-08-2004, 19:24

Nadal nie znaleziono 8 kg platyny, która zniknęła z Mennicy Metale Szlachetne w ubiegłym tygodniu. Policja skończyła przeszukiwać mennicę - poinformował w środę PAP rzecznik komendanta stołecznej policji nadkom. Mariusz Sokołowski.

Sokołowski dodał, że być może mennica jeszcze raz będzie przeszukiwana - zależy to od przebiegu postępowania.

"Poszukiwania zaginionej platyny trwają cały czas. Platyny szuka policja i we własnym zakresie pracownicy naszego zakładu" - poinformował PAP prezes Mennicy Metale Szalchetne Ireneusz Marciniak.

Marciniak, zapytany czy w związku ze zniknięciem platyny zostały wyciągnięte jakieś konsekwencje wobec odpowiednich pracowników, odpowiedział, że "konsekwencje będą wyciągane w stosownym czasie".

Cztery dwukilogramowe sztabki platyny z domieszką rodu wartości około 960 tys. zł zniknęły w zeszły czwartek z pieca w Mennicy Metale Szlachetne. Platyna była wykorzystywana do produkcji przemysłowej, co oznacza, że nie można jej przetopić w warunkach domowych i wykorzystać do produkcji wyrobów jubilerskich.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Policja skończyła przeszukiwać mennnicę, platyny nie znaleziono