Poligrafia: nowe prognozy

Lesław Kretowicz
05-06-2001, 00:00

Poligrafia: nowe prognozy

W wyniku nowej emisji Poligrafia zamierza uzyskać 35 mln zł. Bardzo dobre wyniki pierwszego kwartału mogą skłonić spółkę do podniesienia prognoz na ten rok. W 2003 r. firma znajdzie się w rękach amerykańskiego inwestora branżowego.

Poligrafia zamierza wyemitować kolejną serię akcji skierowaną do inwestorów finansowych, głównie funduszy emerytalnych i inwestycyjnych. W wyniku emisji od 1,2 do 1,8 mln akcji, które stanowić będą 33 proc. w podwyższonym kapitale, spółka zamierza uzyskać 35 mln zł. Podwyższenie kapitału będzie się wiązać ze zmianą struktury właścicielskiej. Główny udziałowiec, fundusz Baring Central European Fund posiadający obecnie 75 proc. głosów na WZA, zamierza objąć część akcji, ale jego stan posiadania nieznacznie się zmniejszy.

Przedstawiciele spółki nie spodziewają się kłopotów ze sprzedażą walorów z uwagi na dobre wyniki finansowe. W I kwartale spółka zarobiła netto 1,7 mln zł.

— Wyniki Poligrafii po czterech miesiącach tego roku są lepsze od oczekiwań i mogą spowodować, że w III kwartale firma podniesie prognozę zysków na ten rok — mówi Helena Zych, prezes kieleckiej spółki.

W 2002 r. zysk ma wzrosnąć do 27,6 mln zł, a przychody do 322,5 mln zł.

Baring CEF zamierza inwestować w Poligrafię jeszcze co najmniej 2 lata.

— Prowadzimy już wstępne rozmowy z inwestorami branżowymi. Spodziewamy się, że właścicielem Poligrafii zostanie inwestor z najwyższej półki, zapewne ze Stanów Zjednoczonych — twierdzi Jacek Pogonowski, przedstawiciel Baring CEF.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Lesław Kretowicz

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Poligrafia: nowe prognozy