Czytasz dzięki

Polka globalnym dyrektorem Google for Startups

opublikowano: 25-07-2019, 12:54

Agnieszka Hryniewicz-Bieniek, szefowa polskiego oddziału Google'a, przechodzi do jego międzynarodowych struktur. Pokieruje programem spinającym działania siedmiu Campusów, wspierających rozwój przedsiębiorczości technologicznej.

Warszawa ma szansę wybić się na google’owej mapie startupowych biznesów. Z tutejszego Campusu Google'a zarządzana będzie globalna sieć technologicznych ośrodków wsparcia młodych przedsiębiorców, do niedawna działających w ramach jednego programu - Google for Startups. Dodatkowo na jego czele stanie Agnieszka Hryniewicz-Bieniek, która od 2013 r. była dyrektorem krajowego oddziału firmy. Poza warszawskim ośrodkiem, podlegać będą jej Campusy zlokalizowane w Tokio, Tel Awiwie, Sao Paulo, Madrycie, Londynie i Seulu. 

Dla mnie osobiście zarządzanie tak wielokulturowym zespołem rozlokowanym na kilku kontynentach to unikatowa okazja do rozwoju swoich własnych kompetencji oraz powód do satysfakcji, że ta różnorodna grupa ludzi wspierająca start-upy w ponad 125 krajach na świecie będzie mogła jeszcze lepiej poznać Polskę, naszą przedsiębiorczość i kreatywność - komentuje Agnieszka Hryniewicz-Bieniek, nowa szefowa globalnego programu Google for Startups.
Zobacz więcej

Wsparcie start-upów:

Dla mnie osobiście zarządzanie tak wielokulturowym zespołem rozlokowanym na kilku kontynentach to unikatowa okazja do rozwoju swoich własnych kompetencji oraz powód do satysfakcji, że ta różnorodna grupa ludzi wspierająca start-upy w ponad 125 krajach na świecie będzie mogła jeszcze lepiej poznać Polskę, naszą przedsiębiorczość i kreatywność - komentuje Agnieszka Hryniewicz-Bieniek, nowa szefowa globalnego programu Google for Startups. WM

„To wyróżnienie dla roli, jaką już teraz pełni Warszawa - stolica, która może inspirować inne miejsca na świecie i w której powstają start-upy o przełomowym potencjale. Jednak to także nowe możliwości dla lokalnego ekosystemu startupowego - rosnąć będzie nasz ‘know-how’, globalna sieć powiązań i udział w światowej gospodarce cyfrowej” – komentuje w komunikacie nowa szefowa programu Google for Startups.

Zaznacza, że inicjatywy Google for Startups realizowane są na znacznie szerszą skalę – zasięgiem obejmuję 125 krajów. Google w zakresie wsparcia przedsiębiorczości technologicznej współpracuje z ponad 50 inkubatorami, akceleratorami i przestrzeniami coworkingowymi. Program dla start-upów stanowi okazję do spotkań z mentorami i inwestorami, pozyskania wiedzy, wymiany doświadczeń, wyjścia z działalnością na międzynarodowe rynki, zdobycia nowych klientów. Dotychczas firmy działające tylko w warszawskim Campusie pozyskały od inwestorów 70 mln zł na rozwój, utworzyły przy tym ponad 2,3 tys. nowych miejsc pracy.

Agnieszkę Hryniewicz-Bieniek na stanowisku dyrektora Google'a w Polsce zastąpi Artur Waliszewski, jednocześnie piastujący funkcję dyrektora biznesowego w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

Przypomnijmy też, że na początku 2019 r. inna Polka - Marta Krupińska, od lat związana z sektorem fintech, stojąca m.in. za powstaniem Azimo, spółki oferującej rozwiązanie do mobilnych przelewów międzynarodowych, została szefową londyńskiego Google for Startups. To pierwszy ośrodek startupowy utworzony przez giganta z Kalifornii.

bc64433c-8c2e-11e9-bc42-526af7764f64
Puls Innowacji
Najważniejsze informacje o rozwoju i finansowaniu nowych technologii. Ciekawostki ze świata gigantów, start-upów i funduszy VC
ZAPISZ MNIE
Puls Innowacji
autor: Anna Bełcik
Wysyłany raz w tygodniu
Anna Bełcik
Najważniejsze informacje o rozwoju i finansowaniu nowych technologii. Ciekawostki ze świata gigantów, start-upów i funduszy VC
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Bełcik

Polecane