Polkomtel: Centertel nadal nie przenosi numerów do sieci Plus

Polska Agencja Prasowa SA
24-01-2006, 18:50

PTK Centertel, operator sieci Idea, nadal nie dokonuje technicznego przeniesienia do sieci Plus, należącej do Polkomtela, wszystkich numerów zgodnie z procedurą przenoszenia numerów - poinformował Polkomtel we wtorkowym komunikacie.

PTK Centertel, operator sieci Idea, nadal nie dokonuje technicznego przeniesienia do sieci Plus, należącej do Polkomtela, wszystkich numerów zgodnie z procedurą przenoszenia numerów - poinformował Polkomtel we wtorkowym komunikacie.

"Do dzisiaj (wtorek, 24 stycznia - PAP) PTK Centertel nie przekazał technicznie Polkomtelowi wszystkich numerów, działając tym samym wbrew woli i interesom klientów, którzy zdecydowali się przenieść numer z sieci Orange do sieci Plus" - czytamy w komunikacie.

Do momentu nadania tej depeszy PAP nie uzyskała komentarza PTK Centertel w tej sprawie.

Według Polkomtela, w przypadku niektórych klientów, którzy przenieśli się z sieci Orange do sieci Plus, zwłoka w technicznym przekazaniu numerów przez PTK Centertel wynosi nawet kilkadziesiąt dni. "Polkomtel dysponuje dowodami potwierdzającymi opóźnienia" - poinformował operator.

Jak podkreślił Polkomtel, jeśli sytuacja nie ulegnie w najbliższych dniach poprawie, to operator złoży do "Urzędu Komunikacji Elektronicznej wniosek o sprawdzenie poprawności technicznego przekazywania numerów abonentów z sieci Orange do Plus".

O tym, że Centertel nie przekazuje wszystkich przeniesionych numerów, Polkomtel informował także w ubiegłym tygodniu. Wówczas operator sieci Oragne poinformował w komunikacie, że "w pełni realizuje ustalone procedury przenośności numerów i podtrzymuje pełną gotowość współpracy z innymi operatorami w procesie przechodzenia abonentów do i z sieci Orange".

Według Centertela, klienci, którzy złożyli wniosek o przeniesienie numeru z sieci Orange do innych sieci "są obsługiwani zgodnie z ustalonymi procedurami przenoszenia numerów i korzystają ze wszystkich usług".

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Polkomtel: Centertel nadal nie przenosi numerów do sieci Plus