Polnord przekłada przejęcia

ZK
opublikowano: 11-12-2007, 00:00

Podwajanie zysku przez kolejne 4-5 lat — szef dewelopera wierzy, że to realne. I przekłada przejęcia na nowy rok.

Podwajanie zysku przez kolejne 4-5 lat — szef dewelopera wierzy, że to realne. I przekłada przejęcia na nowy rok.

Skonsolidowany zysk netto Polnordu, gdyńskiego dewelopera, będzie rósł prawie o 100 proc. rocznie z 200 mln zł w 2008 r.

— W przyszłym roku zysk zostanie prawie podwojony, a w następnych 4-5 latach będzie rósł o prawie 100 proc. rocznie — powiedział prezes Wojciech Ciurzyński w wywiadzie w CNBC TVN Biznes.

Prezes powtórzył, że wynik netto w 2007 r. planowany jest na 120 mln zł.

Polnord przekłada planowane przejęcia z 2007 r. na 2008 z powodu sytuacji na giełdzie i w branży deweloperskiej. Prezes wyjaśnił, że za odłożeniem akwizycji przemawia ostatni spadek kursu akcji spółki na giełdzie, związany z trwającą kilka tygodni korektą.

— Możemy wyemitować jeszcze 4 mln akcji w ramach kapitału docelowego, ale musimy poczekać, bo rynek giełdowy jest rozchwiany — twierdzi Wojciech Ciurzyński.

Teraz emisja się nie opłaca, bo akcje są tanie. Prezes dodaje, że spółka nie planuje oferty publicznej, zamierza natomiast przejmować inne firmy za własne akcje.

W niedzielę Polnord podpisał w Moskwie list intencyjny z firmą OAO Ruskie Samocwiety o współpracy przy budowie kompleksu biurowego o powierzchni do 250 tys. mkw. pod wynajem. Szacowana wartość projektu wynosi około 800 mln USD. Kompleks powstanie na skrzyżowaniu dwóch podstawowych magistral komunikacyjnych dzielnicy Krasnogwardiejskiej Sankt Petersburga. Firmy dały sobie trzy miesiące na przygotowanie koncepcji architektonicznej, przeprowadzenie badań rynku oraz wypracowanie modelu finansowania.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ZK

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu