Polscy mężczyźni szukają w sieci erotyki

DI
opublikowano: 11-03-2014, 14:01

Polacy i Węgrzy dwa bratanki, a przynajmniej w przypadku treści, które szukają w sieci. Mężczyźni z tych dwóch krajów najczęściej poszukują erotykę.

- Erotyka to najpopularniejsza kategoria tematyczna stron www wśród polskich internautów płci męskiej. Podobnie jest na Węgrzech. Tymczasem użytkownicy sieci z Czech, Słowacji, Mołdawii, Turcji, Bułgarii i Ukrainy szukają w sieci sportu, motoryzacji i newsów - czytamy w komunikacie firmy Gemius

Polacy są dość monotematyczni, bo erotyka wyprzedziła w klasyfikacji gry komputerowe i… serwisy dla mężczyzn.

Fragment infografiki opublikowanej przez firmę Gemius (źródło: Gemius)

Pozostałe kraje - poza Polską i Węgrami - ujęte w zestawieniu Gemiusa nie miały kategorii erotyka i serwisy dla mężczyzn w czołówce najpopularniejszych kategorii.  

- Dane pochodzą z międzynarodowego badania realizowanego w firmie Gemius w ponad 30 krajach w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej (gemiusAudience). Jego celem jest poznanie liczby i profilu demograficznego użytkowników Internetu oraz sposobu, w jaki korzystają z sieci. Badanie jest prowadzone zgodnie z zasadami międzynarodowego kodeksu ICC/ESOMAR - podaje spółka.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane