To zespołowy konkurs programistyczny, organizowany przez Asseco Poland, miasto Gdynię i spółkę informatyczną CodiLime. Składa się z dwóch etapów — kwalifikacji online i finału. Finał odbył się w minioną sobotę w Gdyni, w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym. Trwał nieprzerwanie przez 24 godziny. Wzięło w nim udział 30 drużyn z: Polski, Rosji, Ukrainy, Białorusi, Iranu, Austrii, Serbii i Japonii. W ciągu 24 godzin zmierzyli się z trzema zadaniami, w których rywalizowali ze sobą w czasie rzeczywistym. W ramach każdego zadania musieli zrealizować założoną strategię i swoim programem pokonać programy pozostałych uczestników. Najlepsi okazali się informatycy z Polski: Eryk Kopczyński, Marcin Mucha i Paweł Parys. Nagroda, jaką zdobyli, to 5 tys. zł dla każdego z nich.
Polscy programiści są najlepsi
Polscy programiści zwyciężyli w Asseco Programming Marathon24 Gdynia 2013 — Powered by CodiLime.