POLSKA OCALONA

DI
opublikowano: 22-04-2009, 00:00

CO PISZĄ O POLSCE

Pod takim tytułem włoski dziennik katolicki "Avvenire" opublikował reportaż z Polski. Luigi Geninazzi, znawca polskich spraw, przedstawił nasz kraj jako posiadający najsilniejszą gospodarkę w Europie Środkowo-Wschodniej i skutecznie broniący się przed najgorszymi skutkami kryzysu.

"Globalny kryzys nie oszczędził Polski, ale Polska nie spadła w otchłań", jak to stało się z innymi państwami na Wschodzie, np. Łotwą i Węgrami.

"Szacunki przedstawione ostatnio przez Bank Światowy przywróciły uśmiech Polakom: prognozy na 2009 r. mówią o wzroście PKB na poziomie 2 proc. To jeden z najlepszych rezultatów w całej UE".

"Avvenire" podkreśla, że w Polsce nie odnotowano wielkich protestów społecznych, także dlatego, że bezrobocie, które w marcu sięgnęło 10 proc., odczuwa się głównie w małych fabrykach i budownictwie, gdzie związki zawodowe nie są zbyt aktywne.

"Avvenire", 21 kwietnia 2009 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu