Czytasz dzięki

Polska policja wsiadła do mocnych superbów

ŁO
opublikowano: 21-06-2020, 22:00

Kierowcy, którzy mają ambicję ścigania się swoimi superautami z radiowozami, mogą się nieźle zdziwić. Policja dostała nowe wozy.

Na początku czerwca do policyjnej floty trafiły skody superb w wersji kombi, które pod maską mają benzynowe silniki 2.0 TSI o mocy 272 KM, dysponują napędem na cztery koła i rozpędzają się „do setki” w niecałe sześć sekund. Auta dostanie grupa o nazwie SPEED.

— To specjalistyczna komórka Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji, której celem jest eliminowanie głównego zagrożenia dla bezpieczeństwa na drodze, jakim od lat jest u nas prędkość — mówi nadkomisarz Sylwester Marczak, rzecznik prasowy komendanta stołecznego Policji.

Skoda zajmuje drugie miejsce na liście najlepiej sprzedających się marek samochodowych w Polsce. Rynek, którego liderem w tym roku jest Toyota z 15-procentowym udziałem, mocno dotknęła jednak pandemia. Ostatnio pisaliśmy, że całoroczne prognozy mówią o około 30-procentowym spadku liczby rejestracji nowych aut. Czeska firma nadal zgarnia spory kawałek tortu — 13,7 proc., wyprzedzając Volkswagena, który uszczknął 8,2 proc.

1646e18c-8c31-11e9-bc42-526af7764f64
Puls Biznesu po godzinach
Newsletter, który pozwoli odpocząć od codziennych newsów. Sylwetki ludzi biznesu, trendy, reportaże i podcasty
ZAPISZ MNIE
Puls Biznesu po godzinach
autor: Marcin Goralewski
Wysyłany raz w tygodniu
Marcin Goralewski
Newsletter, który pozwoli odpocząć od codziennych newsów. Sylwetki ludzi biznesu, trendy, reportaże i podcasty
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ŁO

Polecane