Polski fundusz rezygnuje z przejęcia słoweńskiej spółki

opublikowano: 02-06-2016, 08:07

Abris Capital wycofał się z oferty przejęcia słoweńskiego producenta materiałów higienicznych Paloma, informuje Reuters.

Abris miał zainwestować 15 mln EUR w Palomę, a potem złożyć ofertę kupna spółki. Mniejszościowi akcjonariusze wystąpili jednak do sądu o zablokowanie transakcji przekonując, że słowacki fundusz Eco Invest oferuje więcej. Choć sąd odrzucił ten wniosek w ubiegłym tygodniu Abris postanowił wycofać ofertę, tłumacząc iż nie doszło do spełnienia warunków transakcji w wyznaczonym czasie, pisze Reuters.

Google Street View

W środę inna polska firma,  Elemental Holding, wycofała się z zamiaru przejęcia słoweńskiej spółki Gorenje Surovina, o czym pisał w środę Puls Biznesu.

Reuters przypomina, że Paloma to jedna z 30 słoweńskich spółek, których prywatyzacja miała ruszyć lub zakończyć się w tym roku. Rząd Słowenii, który kontroluje ok. 50 proc. gospodarki, jednak niechętnie podchodzi do sprzedaży państwowych aktywów. 

- Anulowane prywatyzacje to zły sygnał dla inwestorów. Potrzebujemy szybszej prywatyzacji, bo spółki potrzebują silnych strategicznych partnerów – powiedział Reutersowi  Goran Novkovic, dyrektor słoweńskiej Izby Przemysłowo- Handlowej.  

O przyspieszenie prywatyzacji i zwiększenie inwestycji prywatnych podtrzymujących wzrost gospodarczy apelował do rządu Słowenii wcześniej w maju Międzynarodowy Fundusz Walutowy. W 2013 roku Słowenia była bliska wystąpienia o pomoc finansową dla swoich banków, przypomina Reuters. 
 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane