Polski sprzęt trafi za ocean

Marlena Gałczyńska
15-04-2004, 00:00

Urząd Lotnictwa Cywilnego podpisał w Santiago de Chile umowę o wzajemnym uznawaniu certyfikatów z chilijskim nadzorem lotnictwa.

Podpisanie umowy pomiędzy ULC a Direction General de Aeronautica Civil (DGAC-Chile) nastąpiło 1 kwietnia, podczas trwającego w Santiago de Chile salonu lotniczego FIDAE 2004. Tym samym zakończył się proces intensywnych negocjacji oraz zabiegów dyplomatycznych strony polskiej, prowadzonych za pośrednictwem Ambasady Polskiej w Chile. Umowa z chilijskim nadzorem lotnictwa cywilnego dotyczy wzajemnego uznawania certyfikatów sprzętu lotniczego wyprodukowanego w Polsce i eksportowanego do Chile oraz vice versa. Porozumienie z polskim Urzędem Lotnictwa Cywilnego jest pierwszym tego typu podpisanym przez Chile z państwem europejskim.

Podczas spotkania przedstawicieli obu nadzorów wyrażono nadzieję na szybki rozwój współpracy w dziedzinie lotnictwa pomiędzy dwoma państwami. Już planowana jest wizyta przedstawicieli DGAC w Polsce.

Pierwsze spotkanie robocze pomiędzy ULC i DGAC odbyło się podczas pobytu przedstawicieli strony polskiej w Chile. W czasie jego trwania obie organizacje zaprezentowały podstawowe informacje dotyczące swojej struktury i zasad funkcjonowania. Omówiono ponadto szczegółowe problemy dotyczące aktualnej obecności polskich firm lotniczych w Chile.

Podczas salonu lotniczego FIDAE 2004 zaprezentowany został także śmigłowiec Sokół, który wzbudził — zdaniem przedstawicieli ULC — poważne zainteresowanie potencjalnych użytkowników w Chile. Sokół stał się też jedną z głównych atrakcji pokazu lotniczego podczas trwającego tydzień salonu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marlena Gałczyńska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Transport i logistyka / Polski sprzęt trafi za ocean