Czytasz dzięki

Polskie czujniki smogu w Afryce

opublikowano: 17-09-2019, 22:00

Do grona krajów, w których Airly znalazł partnerów, dołączyły Zjednoczone Emiraty Arabskie i Nigeria.

Start-up — założony przez studentów Akademii Górniczo- Hutniczej (AGH) w Krakowie, a zatem w jednym z najbardziej zanieczyszczonych smogiem polskich miast — działa na rynku wycenianym w globalnej skali na 1,1 mld EUR. Niedawno pochwalił się wejściem na nowe rynki.

— Airly kontynuuje dynamiczny rozwój za granicą. W lecie wyszliśmy poza Europę, instalując pierwsze sensory jakości powietrza w Dubaju w Zjednoczonych Emiratach Arabskich) i Abudży w Nigerii. Co więcej — zostaliśmy dostrzeżeni przez chińską agencję informacyjną Xinhua, która zrobiła z nami wywiad — mówi Marcin Gnat, specjalista od marketingu i PR w Airly.

Nabywcami sensorów spółki w tych krajach są odpowiedniki polskiego resortu środowiska, ale korzystają z nich miasta.

— W Zjednoczonych Emiratach Arabskich naszym klientem docelowym jest Dubai Municipality. Kontakty handlowe zaczęły się od naszego udziału na konferencji Gitex w Dubaju. Obecnie prowadzimy trzy niezależne projekty, które docelowo mają służyć emiratowi Dubaju. Planujemy jednak ich skalowanie na całym Półwyspie Arabskim oraz Bliskim Wschodzie — mówi Marcin Gnat.

Airly oferuje aplikację do oceny jakości powietrza, także prognozę na kolejne 24 godziny, zintegrowaną z czujnikami pomiarowymi, które mogą być zasilane energią słoneczną. Konkurencja na tym rynku jest ogromna — zarówno w Polsce, jak na świecie. W maju spółka miała już podpisane umowy z 400 partnerami, a poza Polską była wówczas obecna w 13 krajach. Obecnie — w 20.

— Naszym celem jest instalacja sieci 20 tys. czujników do pomiaru jakości powietrza w 30 krajach w ciągu najbliższych dwóch lat — mówił „PB” Wiktor Warchałowski, prezes Airly.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Aleksandra Rogala

Polecane