Czytasz dzięki

Polskie produkcje uznane na Steamie

opublikowano: 25-05-2020, 22:00

Wśród kwietniowych hitów platformy Steam znalazły się cztery gry polskich producentów, w tym trzech z grupy PlayWaya.

Wśród dwudziestu najpopularniejszych gier wydanych w kwietniu na platformie Steam, mierzonych przychodami wygenerowanymi w ciągu pierwszych dwóch tygodni po premierze, znalazły się trzy produkcje znad Wisły. Dodatkowo jedna rodzima gra znalazła się wśród pięciu najpopularniejszych bezpłatnych premier.

W dwudziestce kwietniowych premier, które wygenerowały największą sprzedaż przez pierwsze dwa tygodnie, znalazł się m.in. „112 Operator” wydany przez Games Operators z grupy PlayWaya. Sama spółka pod koniec kwietnia informowała, że po 72 godzinach od premiery na platformie Steam gra została sprzedana w liczbie ponad 20,5 tys. sztuk.

Kolejna gra, która znalazła uznanie na Steamie, to „Train Station Renovation”, stworzona przez spółkę z grupy PlayWay — Live Motion Game. Miała premierę 30 kwietnia. Wszystkie koszty produkcji zwróciły się w niecała dobę. Trzeci hit pochodzi także od spółki z grupy PlayWay, a dokładnie od Movie Games. To gra „Drug Dealer Simulator”. Zebrała do tej pory 4,4 tys. opinii graczy, i to bardzo pozytywnych. Movie Games już w dniu premiery informował, że sprzedaż gry w mniej niż godzinę osiągnęła poziom, który według wyliczeń spółki pokrył koszty produkcji gry.

W ubiegłym tygodniu podał, że gra odnotowała zysk ze sprzedaży na poziomie ponad 1 mln USD. Kolejny polski akcent to bezpłatna gra „Soldat” stworzona przez Soldat Team, a wydana przez Transhuman Design, która znalazła się wśród pięciu najpopularniejszych bezpłatnych gier kwietnia. Polskiego gracza i inwestora zapewne zainteresuje, że w dwudziestce najlepiej sprzedających się premier kwietnia znalazł się „Warhammer Underworlds: Online” od Steel Sky Productions. Warto przypomnieć, że nad grą VR w uniwersum Warhammera pracuje notowane na NewConnect Carbon Studio.

Ma ona się ukazać na przełomie 2020 i 2021 r. Inna ciekawa gra w top 20 to „Cloudpunk” ze stajni niemieckiego Ion Lands. Tu warto przypomnieć, że „Cyberpunk 2077” od CD Projektu miał być pierwotnie wydany 16 kwietnia. Gry w tym uniwersum cieszą się popularnością nie tylko graczy. Ostatnio grę mobilną w cyberpunkowym świecie zapowiedział chiński NetEase, a w połowie marca T-Bull udostępnił także mobilną „InfiniteCorp”.

Rynek gier
Newsletter z wiadomościami nt. branży gamingowej oraz polskich producentów gier komputerowych.
ZAPISZ MNIE
×
Rynek gier
autor: Grzegorz Suteniec
Wysyłany raz w tygodniu
Grzegorz Suteniec
Newsletter z wiadomościami nt. branży gamingowej oraz polskich producentów gier komputerowych.
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Grzegorz Suteniec

Polecane