Czytasz dzięki

Polskie produkcje uznane na Steamie

opublikowano: 25-05-2020, 22:00

Wśród kwietniowych hitów platformy Steam znalazły się cztery gry polskich producentów, w tym trzech z grupy PlayWaya.

Wśród dwudziestu najpopularniejszych gier wydanych w kwietniu na platformie Steam, mierzonych przychodami wygenerowanymi w ciągu pierwszych dwóch tygodni po premierze, znalazły się trzy produkcje znad Wisły. Dodatkowo jedna rodzima gra znalazła się wśród pięciu najpopularniejszych bezpłatnych premier.

W dwudziestce kwietniowych premier, które wygenerowały największą sprzedaż przez pierwsze dwa tygodnie, znalazł się m.in. „112 Operator” wydany przez Games Operators z grupy PlayWaya. Sama spółka pod koniec kwietnia informowała, że po 72 godzinach od premiery na platformie Steam gra została sprzedana w liczbie ponad 20,5 tys. sztuk.

Kolejna gra, która znalazła uznanie na Steamie, to „Train Station Renovation”, stworzona przez spółkę z grupy PlayWay — Live Motion Game. Miała premierę 30 kwietnia. Wszystkie koszty produkcji zwróciły się w niecała dobę. Trzeci hit pochodzi także od spółki z grupy PlayWay, a dokładnie od Movie Games. To gra „Drug Dealer Simulator”. Zebrała do tej pory 4,4 tys. opinii graczy, i to bardzo pozytywnych. Movie Games już w dniu premiery informował, że sprzedaż gry w mniej niż godzinę osiągnęła poziom, który według wyliczeń spółki pokrył koszty produkcji gry.

W ubiegłym tygodniu podał, że gra odnotowała zysk ze sprzedaży na poziomie ponad 1 mln USD. Kolejny polski akcent to bezpłatna gra „Soldat” stworzona przez Soldat Team, a wydana przez Transhuman Design, która znalazła się wśród pięciu najpopularniejszych bezpłatnych gier kwietnia. Polskiego gracza i inwestora zapewne zainteresuje, że w dwudziestce najlepiej sprzedających się premier kwietnia znalazł się „Warhammer Underworlds: Online” od Steel Sky Productions. Warto przypomnieć, że nad grą VR w uniwersum Warhammera pracuje notowane na NewConnect Carbon Studio.

Ma ona się ukazać na przełomie 2020 i 2021 r. Inna ciekawa gra w top 20 to „Cloudpunk” ze stajni niemieckiego Ion Lands. Tu warto przypomnieć, że „Cyberpunk 2077” od CD Projektu miał być pierwotnie wydany 16 kwietnia. Gry w tym uniwersum cieszą się popularnością nie tylko graczy. Ostatnio grę mobilną w cyberpunkowym świecie zapowiedział chiński NetEase, a w połowie marca T-Bull udostępnił także mobilną „InfiniteCorp”.

987c9ee0-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Rynek gier
Newsletter z wiadomościami nt. branży gamingowej oraz polskich producentów gier komputerowych.
ZAPISZ MNIE
Rynek gier
autor: Grzegorz Suteniec
Wysyłany raz w tygodniu
Grzegorz Suteniec
Newsletter z wiadomościami nt. branży gamingowej oraz polskich producentów gier komputerowych.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Grzegorz Suteniec

Polecane