Polskie ramiona KBC obiecują przyspieszenie

BT
opublikowano: 26-06-2007, 00:00

Belgowie chcą, by ich grupa w Polsce miała 10-procentowy udział w rynku oszczędności. Ma 3 proc., więc dwoi się i troi.

Belgowie chcą, by ich grupa w Polsce miała 10-procentowy udział w rynku oszczędności. Ma 3 proc., więc dwoi się i troi.

Grupa belgijskiego KBC w Polsce, w skład której wchodzą Kredyt Bank, dwa towarzystwa ubezpieczeniowe Warta i KBC TFI, znów przygotowuje wspólne produkty i wspólną ich promocję. W lipcu do karty kredytowej dołączy ubezpieczenia podróży i domu. Dla inwestorów ostrożnych przygotowała ubezpieczenie z funduszem i lokatą, dla odważniejszych — pięć różnych profili inwestycyjnych, a dla lubiących nowe wyzwania — inwestycje w spółki z Brazylii, Rosji, Indii i Chin.

— KBC chce, by jej grupa w Polsce miała 10-procentowy udział w rynku oszczędności. Obecnie wynosi nieco ponad 3 proc. Oczywiście nie stanie się to w tym roku — mówi Ned Radikov, wiceprezes TUiR i TUnŻ Warta.

Efekty ekspansji grupy już są. W pierwszym kwartale Kredyt Bank udzielił kredytów hipotecznych na 532 mln zł, w drugim na ponad 1 mld zł. Będzie musiał podnieść roczny cel wynoszący 2,5 mld zł. Chce jeszcze w 2007 r. osiągnąć 7-8- -procentowy udział w tym rynku z 4,76-procentowego w końcu 2006 r.

Dzięki współpracy w grupie przyspieszyło też TFI. W drugim kwartale zwiększyło udział w aktywach sektora funduszy inwestycyjnych z 3,3 proc. do 3,6 proc. To ciągle dla zarządu zbyt mało. TFI podwyższy prognozy roczne wartości aktywów z 5,4 mld zł do około 6 mld zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: BT

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu