Pomagają w kryzysie

opublikowano: 24-04-2018, 22:00

Mentorzy z programu Early Warning Europe wspierają 200 małych podmiotów. Skorzysta ponad 700 spółek.

Wczoraj w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii (MPiT) Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) oraz Fundacja Firmy Rodzinne podsumowały projekt Early Warning Europe (EWE). Do tej pory wsparł on ok. 200 przedsiębiorców. Pomaga im siedmiu konsultantów i 76 mentorów. EWE jest realizowany w ramach Polityki Nowej Szansy, programu rozwoju koordynowanego przez MPiT. Zajmuje się on problematyką zarządzania przedsiębiorstwem w sytuacji kryzysowej i zagadnieniami związanymi z likwidacją firm i ponownym rozpoczęciem działalności po porażce biznesowej. Early Warning Europe polega na bezpłatnym wspieraniu małych i średnich firm w kłopotach przez doświadczonych ekspertów, często prowadzących własne biznesy, które mają za sobą różne perturbacje. Ideą jest pomoc małym firmom, które potrzebują jej najbardziej, a często nie stać ich na usługi specjalistów. Projekt został uruchomiony w czterech krajach pilotażowych: Grecji, Hiszpanii, Włoszech i Polsce. Sama jego koncepcja, według której przedsiębiorcy pomagają innym firmom, narodziła się dziesięć lat temu w Dani.

— Dziś wszyscy czerpiemy z tych doświadczeń. Docelowo z EWE ma skorzystać 3,5 tys. firm MSP, w tym 700 w Polsce — mówi Nina Dobrzyńska, wiceprezes PARP.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sylwia Wedziuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu