Pomoc bezrobotnym

DCZ
28-04-2014, 00:00

Kobiety wracające do pracy po urlopach macierzyńskich, niepełnosprawni, absolwenci szkół zaczynający karierę zawodową i osoby po 45. roku życia — do nich skierowany jest program Career Turn.

Dzięki programowi przygotowanemu przez firmę UBS Kraków i Fundację Stella Virium można się przekwalifikować i rozwijać swoje umiejętności. Program przygotowuje osoby z grup społecznie wykluczonych do zatrudnienia w firmach sektora BPO/SSC. Organizatorzy proponują pakiet szkoleń i chcą uwrażliwić pracodawców na ważny problem społeczny. Rejestracja do programu Career Turn trwa do 5 maja na stronie www.stellavirium.org. Kryteriami przyjęcia są m.in. umiejętności techniczne, językowe i miękkie kompetencje.

— W pierwszej turze firma UBS i Fundacja Stella Virium chcą zaproponować współpracę dziesięciu osobom, żeby sprawdzić, czy założenia, plan szkoleniowy są dopasowane do potrzeb powracających na rynek pracy. Wnioski z pierwszej edycji pozwolą nam dopracować kolejne, ponieważ już wiemy, że Career Turn będzie działaniem cyklicznym — mówi Aneta Pilch z UBS Kraków.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DCZ

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Kariera / Pomoc bezrobotnym