Ponad 40 mln zł na projekty dróg w Świętokrzyskiem

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 20-02-2006, 17:58

Ponad 40 mln zł na prace projektowe w zakresie dostosowania drogi krajowej nr 7 oraz 74 do parametrów drogi ekspresowej otrzymał kielecki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Ponad 40 mln zł na prace projektowe w zakresie dostosowania drogi krajowej nr 7 oraz 74 do parametrów drogi ekspresowej otrzymał kielecki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Jak poinformował w poniedziałek w Kielcach wiceminister transportu i budownictwa Piotr Stomma, całkowity tegoroczny budżet oddziału, obejmujący także środki na inwestycje i remonty, sięgnie 200 mln zł.

W ramach przygotowań do modernizacji 90 km drogi nr 7 (Radom-Kraków) powstaną projekty: obwodnic Skarżyska-Książęcego, Suchedniowa, Ostojowa, Łącznej i Występy z bezkolizyjnymi węzłami, budowy drugiej jezdni obwodnicy Kielc między Wiśniówką i Chęcinami, budowy odcinka Chęciny-Jędrzejów z obwodnicą Tokarni oraz rozbudowy odcinka Jędrzejów-granica woj. małopolskiego.

Projekty unowocześnienia drogi 74 (Kielce-Lublin) mają dotyczyć budowy wylotu wschodniego z Kielc wraz z budową obwodnicy Domaszowic i Cedzyny, a także wylotu zachodniego z budową obwodnic: Mniowa, Miedzianej Góry i Kostomłotów oraz Węzła Niewachlów. Ponadto zaplanuje się budowę odcinka Cedzyna-Łagów z obwodnicami: Radlina, Górna, Woli Jachowej, Skorzeszyc, Napędowa, Bielin i Łagowa, a także 15-kilometrową obwodnicę Opatowa.

Rozpocznie się też opracowywanie projektu modernizacji drogi nr 42 od Skarżyska-Kamiennej przez Starachowice, Ostrowiec Świętokrzyski do Opatowa z obwodnicami: Parszowa, Wąchocka i Starachowic.

Stomma spotkał się w poniedziałek z samorządowcami powiatów: kieleckiego, starachowickiego i ostrowieckiego, by - jak powiedział - budować przyjazny klimat społeczny dla inwestycji drogowych. Chodzi m.in. o sprawny wykup ziemi i inwestowanie środków komunalnych w celu pozyskania w latach 2007-2013 jak największej pomocy unijnej w dziedzinie rozbudowy infrastruktury.

Przewodniczący klubu parlamentarnego PiS Przemysław Gosiewski podkreślił, że budowa autostrad i sieci dróg szybkiego ruchu łączących największe miasta w kraju jest priorytetem rządu Kazimierza Marcinkiewicza. Urzeczywistnienie tego planu ma zdynamizować rozwój gospodarczy wszystkich regionów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Gospodarka / Ponad 40 mln zł na projekty dróg w Świętokrzyskiem