Ponad 8,5 tys. odbiorców bez prądu - mocno wieje

PAP
opublikowano: 10-01-2015, 21:15

Ponad 8,5 tys. odbiorców z woj. warmińsko-mazurskiego w sobotę wieczorem nie ma prądu - poinformowała PAP rzecznik prasowa wojewody warmińsko-mazurskiego. Linie energetyczne i stacje transformatorowe uszkodził silny wiatr.

Rzecznik wojewody warmińsko-mazurskiego Edyta Wrotek powołując się na informacje Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Olsztynie podała, że w związku z silnym wiatrem, który przechodzi nad Warmią i Mazurami prądu nie ma w sobotę wieczorem ok. 8520 odbiorców.

Najwięcej stacji transformatorowych uszkodzonych jest w okolicach: Szczytna, Nidzicy, Iławy, Barczewa, Mrągowa oraz w okolicy Olsztyna. Prądu nie mają również mieszkańcy okolic Mikołajek, Pasłęka i Fromborka.

"Służby energetyczne starają się usuwać awarie jak najszybciej" - zapewniła Wrotek.

Silny wiatr nad Warmią i Mazurami wieje od godz. 18 - 19. Od tamtej pory strażacy wyjeżdżali już do 126 interwencji. Jak podał dyżurny wojewódzkiej straży pożarnej do godz. 21 doszło do uszkodzenia 7 dachów budynków mieszkalnych (w 6 przypadkach uszkodził je wiatr, na jeden dom spadło drzewo), w powiecie iławskim wiatr przesunął 3 garaże i powalił blisko 100 drzew, w tym 2 na samochody. Wiatr przewraca też duże reklamy i np. wykonane z siatki ogrodzenia przy budowach.

W dotychczasowych zdarzeniach spowodowanych silnym wiatrem nikt nie odniósł obrażeń.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Energetyka / Ponad 8,5 tys. odbiorców bez prądu - mocno wieje