Ponad połowa Polaków pracuje po pracy

PAP
opublikowano: 05-04-2012, 06:47

Jeśli po wyjściu z biura piszesz w domu kolejnego maila do szefa, to pomyśl, że w tej sytuacji jest ponad połowa Polaków, pociesza "Metro". Od lat jesteśmy w czołówce państw unijnych, których obywatele spędzają w pracy najwięcej czasu - 2 tys. godzin rocznie.

Z badania przeprowadzonego przez Instytut Randstad w 32 krajach Europy, Azji, Australii i obu Ameryk wśród pracowników w wieku od 18 do 64 lat wynika, że w prywatnym czasie sprawami służbowymi zajmuje się aż 55 proc. pracujących Polaków. Więcej wolnego czasu oddają tylko pracownicy siedmiu innych krajów. To przede wszystkim obywatele państw pogrążonych w kryzysie gospodarczym - Grecji, Hiszpanii i Węgier, gdzie aż 60-70 proc. badanych pracuje w prywatnym czasie.

Polacy żyją także w poczuciu, że non stop muszą być dostępni dla szefa. 38 proc. badanych przyznało, że przełożony oczekuje od nich, by byli cały czas w zasięgu telefonu lub maila. Tylko w siedmiu państwach równowaga pomiędzy pracą a czasem wolnym jest bardziej zachwiana (m.in. w Grecji, na Węgrzech, w Turcji, na Słowacji i w Norwegii - tam 50-75 proc. ankietowanych cały czas jest do dyspozycji szefa).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Kariera / Ponad połowa Polaków pracuje po pracy