Poprawa nastrojów w niemieckim biznesie

opublikowano: 25-01-2023, 11:41
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

W styczniu nastroje w niemieckim biznesie poprawiły się, ponieważ największa europejska gospodarka rozpoczęła nowy rok ze słabnącą inflacją i lepszymi perspektywami, wynika z sondażu przeprowadzonego w środę – podaje agencja Reutersa.

FABIAN BIMMER / Reuters / Forum

Instytut Ifo poinformował, że jego wskaźnik klimatu biznesowego wzrósł do 90,2, zgodnie z konsensusem wynikającym z sondażu przeprowadzonego przez agencję Reutersa wśród analityków, i wzrósł z 88,6 w grudniu.

Wzrost jest napędzany znacznie mniej pesymistycznymi oczekiwaniami, podczas gdy firmy były jednak nieco mniej zadowolone ze swojej obecnej sytuacji, przekazał instytut Ifo.

Wzrost instytutu Ifo jest zgodny z optymistycznymi sygnałami płynącymi z innych wskaźników ekonomicznych, takich jak nastroje konsumentów w Niemczech , które mają utrwalić trend wzrostowy w lutym, czy niemiecki Flash Composite Purchasing Managers' Index, który w styczniu wzrósł trzeci miesiąc z rzędu.

Niemiecki rząd opublikuje zrewidowane prognozy gospodarcze w środę. Według projektu raportu, do którego dotarła agencja Reutersa, rząd spodziewa się w tym roku wzrostu skorygowanego cenami o 0,2 proc., co jest o wiele bardziej optymistyczne niż jesienna prognoza spadku o 0,4 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ON, Reuters

Polecane