Poprawa pod pewnymi warunkami

MIB
opublikowano: 25-11-2010, 00:00

Dyrektor firmy Fiege twierdzi, że kryzys wzmocnił wiele firm z branży TSL.

Trzy pytania do Piotra Kohmanna, dyrektora generalnego Fiege

Dyrektor firmy Fiege twierdzi, że kryzys wzmocnił wiele firm z branży TSL.

1. "Puls Biznesu": Spowolnienie gospodarcze odpuszcza. Branża TSL wyszła z trudnych czasów obronną ręką?

Piotr Kohmann: Na tak postawione pytanie generalnie można odpowiedzieć twierdząco. Poza nielicznymi przypadkami, często jednak dość spektakularnych bankructw, branża TSL obronną ręką wychodzi z kryzysu. Nie obeszło się oczywiście bez obniżenia tempa wzrostu, spadków obrotów czy zyskowności, ale większość firm przetrwała. Najsłabsze lub takie, których zarząd popełnił zbyt dużo błędów przed kryzysem, upadły, ale wiele wychodzi z zamętu wzmocnionych. Często właśnie kryzys obnaża niedoskonałości i motywuje do trudnych decyzji, ale korzystnych w dłuższej perspektywie.

2. Czy Fiege będzie w przyszłym roku wydawać w Polsce na inwestycje?

Oczywiście, nie wstrzymaliśmy ani tym bardziej nie planujemy wstrzymywania nowych przedsięwzięć. Z pewnością będziemy kontynuowali inwestycje w kadry (różnego rodzaju szkolenia, programy stażowe dla studentów), w dalszy rozwój systemów informatycznych wspomagających zarządzanie, będziemy również pracować nad wdrażaniem i rozwojem nowych usług. Planujemy także zakupy nowoczesnego sprzętu i parku maszynowego. Ponadto analizujemy celowość i możliwości rozbudowy własnej bazy logistycznej.

3. Jaka przyszłość czeka operatorów logistycznych działających na naszym rynku?

Moim zdaniem, można bez żadnych wątpliwości potwierdzić, że przed branżą logistyczną przyszłość rysuje się optymistycznie. Podstawowym warunkiem jest jednak powrót gospodarki na ścieżkę trwałego wzrostu, a w konsekwencji — poprawa nastrojów dotyczących przyszłości i odblokowanie wstrzymanych procesów inwestycyjnych. Najlepiej, oczywiście, byłoby, gdyby wspomniane wzrosty były stabilne i długoterminowe, co pozwoliłoby uniknąć zachwiania równowagi i w efekcie przegrzania rynku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MIB

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu