Czytasz dzięki

Portugalia znów próbuje sprzedać narodowego przewoźnika

opublikowano: 20-05-2015, 14:34

Portugalski rząd ocenia trzy oferty zakupu 61 proc. udziałów w narodowym przewoźniku lotniczym, liniach TAP Air Portugal, donosi Associated Press.

To już drugie podejście tego kraju do prywatyzacji jednej ze sztandarowych spółek. Zarówno przewoźnik, jak i rządowi eksperci oczekują, że do końca maja dojdzie do weryfikacji merytorycznej każdej ze złożonych i zaakceptowanych propozycji. Wtedy też rząd może ogłosić zwycięzcę przetargu lub wybrać kolejne podmioty do dalszych negocjacji. 

Źródła na jakie powołuje się AP, nie chciały ujawnić nazw wybranych wstępnie oferentów tłumacząc to poufnością sprawy.

Wcześniej rząd informował, że ma nadzieję na sfinalizowanie sprzedaży pakietu udziałów do końca czerwca, choć sprawa ciągle wymaga zgody regulatorów, której uzyskanie może potrwać kilka miesięcy. 

Pierwsza próba prywatyzacji dramatycznie zadłużonych TAP w 2012 r. zakończyła się fiaskiem po tym, jak jedyny zainteresowany nie dostarczył wymaganych gwarancji finansowych.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane