Posada albo staż

MK
opublikowano: 30-03-2007, 00:00

Tłumy studentów oraz ponad 40 firm oferujących im możliwości zatrudnienia lub odbycia praktyk — tak wyglądały Dni Kariery w Poznaniu.

Ostatnia lokalna edycja targów

Tłumy studentów oraz ponad 40 firm oferujących im możliwości zatrudnienia lub odbycia praktyk — tak wyglądały Dni Kariery w Poznaniu.

Targi, które odbyły się w środę w gmachu poznańskiej Akademii Ekonomicznej (AE), zakończyły tegoroczną edycję ogólnopolskich Dni Kariery, organizowanych przez stowarzyszenie studentów kierunków ekonomicznych AIESEC.

W Poznaniu największym zainteresowaniem zwiedzających studentów i absolwentów cieszyły się stoiska firm, które mają oddziały w stolicy Wielkopolski.

— W zeszłym roku otworzyliśmy tu centrum finansowe. Naszą ofertę kierujemy do absolwentów i studentów. Cały czas szukamy pracowników, zwłaszcza księgowych. Możemy ich znaleźć właśnie w Akademii Ekonomicznej — tłumaczy Joanna Pesta, kierownik działu personalnego w spółce MAN.

Praca albo praktyki

Większość studentów, którzy przyszli na Dni Kariery, odwiedziła też stoiska Carlsberga, wronieckiej Amiki czy Solarisa. Dla niektórych była to okazja do znalezienia pracy po uzyskaniu dyplomu, dla innych — do zdobycia miejsca na wakacyjnych praktykach.

— Kończę trzeci rok, specjalność ekonomia. W czasie wakacji chciałbym zdobyć doświadczenie. Praktyki dają mi taką możliwość. Wśród wystawców znalazłem kilku przedstawicieli interesujących mnie firm. Na pewno wyślę do nich swoje podanie — przekonuje Artur Strzesak, student poznańskiej AE.

Jego uwagę przyciągnęły oferty spółki MAN i firmy Volkswagen Poznań.

— Zainteresowanie praktykami u nas jest spore, ale warunkiem dostania się na nie jest bardzo dobra znajomość niemieckiego. Bardzo często studenci po zakończeniu wakacyjnych praktyk zostają u nas na dłużej — twierdzi Paulina Bosacka z działu personalnego Volkswagena.

Także zainteresowani innymi branżami mogli znaleźć coś dla siebie.

— Mnie interesuje audyt i finanse. Znalazłem kilka ciekawych propozycji, pewnie z niektórych skorzystam. Teraz nie wystarczy sam dyplom. Pracodawców interesuje również nasze doświadczenie zawodowe — opowiada Bartosz Majchrzak, student AE.

Coraz ciaśniej

Dni kariery odbyły się w Poznaniu po raz dwunasty. Uczestniczyło w nich łącznie 41 firm, czyli o jedną mniej niż w zeszłym roku. Jak twierdzą organizatorzy, powodem był między innymi brak w siedzibie AE miejsca na kolejne stoiska. Dlatego kilku firmom odmówiono udziału w targach. Organizatorzy zastanawiają się także, co poprawić w przyszłorocznej edycji.

— Naszych oczekiwań nie spełniła Akademia Umiejętności, która jest związana z Dniami Kariery. Pojawiły się problemy z nawiązaniem współpracy z firmami, które miałyby prowadzić zajęcia. Dlatego w tegorocznej edycji tej akademii odbyło się 21 szkoleń, czyli o sześć mniej niż w zeszłym roku — nie ukrywa Jacek Komorkowski, koordynator wielkopolskiej edycji Dni Kariery 2007.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MK

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu