Posady w wirtualnym handlu

DCZ
opublikowano: 04-03-2013, 00:00

Dzięki uruchomieniu przez sieć hipermarketów Tesco serwisu, umożliwiającego zakupy przez internet, powstało w ciągu ośmiu miesięcy ponad 500 miejsc pracy.

To mniej więcej tyle samo etatów, ile powstaje po otwarciu czterech hipermarketów. W strukturach Tesco pojawiły się też nowe stanowiska: specjalista ds. bazy danych, specjalista ds. planowania asortymentu, kierownik ds. aplikacji i wdrożeń systemów. Sieć Tesco planuje rozwój tych usług, co będzie oznaczało powstanie kolejnych posad. Wkrótce co dwudziesty spośród 29 tys. wszystkich pracowników Tesco w Polsce będzie pracował przy obsłudze zakupów z wykorzystaniem internetu. Najwięcej etatów związanych ze sprzedażą internetową w Tesco powstało dotąd w Warszawie — 181, w województwie śląskim — 83, w Krakowie — 71, we Wrocławiu — 61 i w Łodzi — 51, a także w Poznaniu — 34 i w Gdyni — 28.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DCZ

Polecane