Czytasz dzięki

Postaw na blue chipy

  • Jagoda Fryc
opublikowano: 28-05-2013, 00:00

Dystans, jaki dzieli duże spółki od małych i średnich, wkrótce się zmniejszy — uważają eksperci Allianz TFI.

Na horyzoncie coraz wyraźniej widać lepsze czasy dla giełdowych blue chipów. Na koniec grudnia WIG20 wzrośnie do 2600 pkt, czyli o około 8 proc. — uważają specjaliści z Allianz TFI. Ich zdaniem, to właśnie w największe spółki warto inwestować w drugiej połowie roku.

— Jest duża szansa, że drugie półrocze będzie lepsze dla warszawskiej giełdy. Powoli zaczniemy wychodzić ze stagnacji, a paliwa do zwyżek dostarczą inwestorzy zagraniczni, którzy wrócą nad Wisłę, gdy tylko wyjaśni się sprawa z OFE. A wtedy ich uwaga skupi się głównie na dużych spółkach — uważa Jarosław Skorulski, prezes Allianz TFI.

Szef Allianza uważa, że wsparciem dla rynku akcji są też rekordowo niskie stopy procentowe, które tworzą przyjazne środowisko do zwiększenia inwestycji i konsumpcji. — Historycznie polska giełda rosła w okresach obniżek i stabilizacji stóp procentowych. Na kondycję polskiej gospodarki, a więc i sytuację na GPW, pozytywny wpływ mają również sygnały ożywienia w Niemczech i USA — dodaje Jarosław Skorulski.

Niskie stopy procentowe skłonią też krajowych inwestorów do poszukiwania alternatywy dla lokat bankowych.

— Depozyty gospodarstw domowych przekroczyły już wartość 550 mld zł. Nawet 5 proc. z tej kwoty jest w stanie solidnie ożywić warszawską giełdę — uważa Jarosław Skorulski.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Jagoda Fryc

Polecane