Postaw na umocnienie dolara (STRUKTURA DNIA)

KZ
opublikowano: 12-07-2013, 08:00

Struktura dnia

Nordea TUnŻ do 30 lipca przyjmuje zapisy na półtoraroczną strukturę Mocny Dolar III. Klientom przyniesie ona zysk, jeśli dolar amerykański umocni się do franka szwajcarskiego. Dostępny jest w dwóch wersjach: z 98- i 99-procentową gwarancją kapitału. Produkt skonstruowany jest jako ubezpieczenie na życie i dożycie.

Minimalna wpłata to 5 tys. zł, a współczynniki partycypacji w zysku (będzie to prosta różnica zmiany kursu CHF/USD między 6 sierpnia 2013 a 22 stycznia 2015) będzie wynosił od 50 do 100 proc. i zostanie ustalony najpóźniej 2 sierpnia.

Zdaniem „PB”:

Nordea zachęca do produktu własnymi prognozami umocnienia dolara i osłabienia franka. Według prognoz ekonomistów, ankietowanych przez Bloomberg, na koniec 2014 r., a więc tuż przed rozliczeniem struktury Mocny Dolar III, kurs CHF/USD będzie wynosił 0,95, a więc prawie 10 proc. mniej niż obecnie.

Taki byłby zysk inwestora, gdyby współczynnik partycypacji wyniósł 100 proc. — niestety, będzie on znany prawdopodobnie dopiero po zakończeniu subskrypcji, co jest wadą produktu (kupuje się kota w worku).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu