Powiało optymizmem z ABM Solid

Anna Pronińska
08-01-2010, 07:57

Ubiegły rok był lepszy niż 2008 r., ten będzie jeszcze lepszy - zapowiada prezes budowlanej spółki.

Władze tarnowskiej spółki ABM Solid podsumowują ubiegły rok.
- Jeszcze nie możemy mówić konkretnie o wynikach, ale spodziewamy się na koniec 2009 r. kilkuprocentowego wzrostu przychodów na poziomie jednostkowym. Z kolei wzrost zysku netto powinien być dwucyfrowy. Ten rok zapowiada się lepiej niż poprzedni i przewidujemy znaczącą poprawę wyników - mówi Marek Pawlik, prezes ABM Solid i główny akcjonariusz.
W 2008 r. jednostkowy zysk netto firmy wyniósł 8,85 mln zł, a przychody 328 mln zł. Z kolei po trzech kwartałach 2009 r. spółka miała 10,50 mln zł zysku netto i 232,07 mln zł przychodów.

Wyniki grupy zaniżał dotąd zależny Resbud oraz do tej pory kosztowna działalność deweloperska. Teraz to ma się zmienić.
- Już w tym roku będzie widać efekty działalności deweloperskiej, dotąd przysparzającej 1-1,5 mln zł strat rocznie. Kończymy projekt przy ul. Modlińskiej w Warszawie. Na 130 mieszkań sprzedaliśmy 46 lokali. Uważam, że to bardzo dobry wynik, zwłaszcza że projekt nie został jeszcze oddany do użytku - uważa Marek Pawlik.

Marek Pawlik, prezes ABM Solid
Zobacz więcej

Marek Pawlik, prezes ABM Solid

Więcej - w piątkowym Pulsie Biznesu

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Pronińska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / Powiało optymizmem z ABM Solid