Powraca „Back to the Future”

TR
opublikowano: 18-10-2011, 14:06

Kultowy De Lorean, będący główną postacią legendarnej trylogii „Powrót do przyszłości” doczeka się hybrydowej wersji i ukaże się w sprzedaży w 2013 r. – informuje portal gizmag.com.

Samochód będzie do kupienia za 100 tys. USD, aczkolwiek rozwiązanie pozwalające na podróżowanie w czasie zostało zdemontowane i niewiadomo co się z nim dzieje. Wygląd pojazdu, zaprojektowanego 30 lat temu, zostanie niezmieniony.

Oryginalny DMC-12 został zaprojektowany przez Giugiaro, następnie zbudowany w Irlandii i sprzedawany na rynku amerykańskim w latach 1981-82 zanim koncern produkujący samochód zbankrutował.

Tylko 9 tys. aut zostało sprzedanych, nie przeszkodziło to jednak  De Loreanowi w osiągnięciu statusu samochodu kultowego. Wszystko za sprawą amerykańskiej super-produkcji „Powrót do przyszłości”, w której samochód został zamieniony w maszynę do podróży w czasie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: TR

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Motoryzacja / Powraca „Back to the Future”