Powróciły nadzieje na kolejne wzrosty

Krzysztof Wańczyk
19-05-2009, 07:14

Udany początek notowań na warszawskim parkiecie napawa inwestorów dużą dozą optymizmu. Ponownie byki kierują się na  niezdobyty poziom 1900 pkt. Czy im się to uda?

Pierwsza sesja w tym tygodniu zdecydowanie należała do popytu. Kurs indeksu dużych spółek sukcesywnie pokonywał kolejne maksima. Swoje „trzy grosze” dorzuciły pozostałe europejskie parkiety, gdzie również kupujących nie brakowało. Na Węgrzech, w Niemczech i Francji odnotowało największe wzrosty.

Za oceanem główne wskaźniki na sporych plusach. Nasdaq, S&P500 i Dow Jones zamknęły sesję w okolicy 3 proc. ponad wartością zamknięcia z poprzedniej sesji.

Szał zakupów nie ominął azjatycki kontynent. O godz. 6.00 w Tokio i Hongkongu indeksy notują blisko 3-proc. wzrosty. Czołówkę goni giełda w Korei i Szanghaju.

Na Książęcej dominowały spółki z sektora medialnego, paliwowego i chemicznego. Niewiele słabiej wypadły banki i deweloperzy. Najlepiej radziły sobie tzw. blue chipy z indeksu WIG20. W tyle pozostały małe i średnie spółki.
Kolejny dzień handlu powinien należeć do byków. Celem jest test poziomu 1900 pkt. Wsparciem jest poziom 1780 pkt.
Na rynku kontraktów terminowych, popyt również jest w przewadze. Obowiązuje kierunek północny. Celem kupujących jest osiągnięcie poziomu 1890 pkt.

Dzisiaj inwestorzy poznają następną partię danych makro dotyczących rynku nieruchomości w USA. O godz. 14.30 zostanie podany odczyt odnośnie rozpoczętych budów domów oraz wydanych zezwoleń na budowy domów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Krzysztof Wańczyk

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Prawo / Powróciły nadzieje na kolejne wzrosty