Powstaną oddziały

Reuters, MF
opublikowano: 23-08-2006, 00:00

Bierny dotąd w Polsce bank rusza do walki o klientów. Na początek utworzy placówki w największych miastach.

HSBC Holdings, największy brytyjski bank, zabiera się do realizacji obietnic rozwoju w Polsce. W 18 miesięcy chce otworzyć nowe odziały w polskich miastach. Jak dotąd działał tylko jeden — w Warszawie.

— Zamierzamy otworzyć osiem nowych centrów bankowych — zapowiada Alan Keir, szef bankowości komercyjnej HSBC.

W grę wchodzą m.in. Wrocław, Katowice i Poznań. To pierwszy krok w zapowiadanej strategii powiększania udziału na polskim rynku bankowości komercyjnej, o której mówił kilka dni temu „PB” Janusz Dedo, prezes HSBC Bank Polska.

— Polska znajdzie się w centrum ekspansji banku w Europie Środkowej i Wschodniej — podkreśla Alan Keir.

W ofercie banku są kredyty, zarządzanie funduszami i inne produkty dla firm — od tych najmniejszych po średniej wielkości.

HSBC chce także przygotować specjalną propozycję dla polskich emigrantów pracujących w Wielkiej Brytanii. A jest o co walczyć. W ciągu dwóch lat, do końca czerwca, brytyjskie firmy zatrudniły legalnie 420 tys. pracowników z ośmiu państw Europy Wschodniej. Ale nie tylko HSBC chce zarabiać na imigrantach na Wyspach. Także Barclays zatrudnił polskojęzycznych pracowników i organizuje im kursy bankowości w Wielkiej Brytanii.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Reuters, MF

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu