Powyborcze snucie

KK
25-10-2005, 00:00

Chodzą słuchy, że PiS chce odejść od kontrowersyjnych pomysłów reformy w służbie zdrowia. Oby. Bo branża ich nie poprze.

Wczoraj rozpoczęły się rozmowy zespołu ds. zdrowia PO i PiS. Nie jest wykluczone, że PiS zdecyduje się odstąpić od własnego projektu reformy służby zdrowia. Propozycja powrotu do systemu finansowania usług medycznych bezpośrednio z budżetu państwa spotkała się nie tylko z ostrym sprzeciwem potencjalnego koalicjanta, ale również podmiotów z sektora. Jeszcze rano kontrowersyjne pomysły zachwalał Bolesław Piecha, poseł PiS. Jednak podczas wczorajszej debaty „Rynek zdrowia” 56 proc. z około 400 głosujących osób — przedstawicieli szpitali, lekarzy, inwestorów, ubezpieczycieli — poparło program PO („PB” nr 206/2005). Za ofertą PiS było tylko 12 proc. „Inny” program wybrało 32 proc. W tej kategorii mieści się m.in. projekt reformy przygotowany przez Ogólnopolski Związek Zawodowy Lekarzy (OZZL).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KK

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Powyborcze snucie