Pozmeat uruchomił firmę wielobranżową

Ryszard Gromadzki
opublikowano: 30-10-2000, 00:00

Pozmeat uruchomił firmę wielobranżową

Duo Center będzie prowadzić działalność handlową i developerską

ZAGOSPODAROWAĆ MAJĄTEK: Według Włodzimierza Nowaczyka, prezesa zarządu Pozmeatu, spółka Duo Center ma jak najbardziej efektywnie wykorzystać posiadany przez Pozmeat majątek w Poznaniu. fot. MK

Pozmeat, poznańska firma z branży mięsnej, powołała nową spółkę o nazwie Duo Center. Pozmeat ma w niej 100 proc. udziałów. Duo Center będzie prowadzić działalność na bazie gruntów, budynków i urządzeń posiadanych przez Pozmeat na terenie Poznania.

23 października uprawomoc- niło się postanowienie poznańskiego Sądu Rejonowego o wpisaniu do rejestru handlowego spółki Duo Center. Pozmeat wniósł do niej aport rzeczowy o wartości 2,9 mln zł, na który złożyły się prawo użytkowania wieczystego gruntów o łącznej powierzchni ponad 2,5 tys. ha oraz prawo własności budynków i urządzeń związanych z tym gruntem.

— Pozmeat posiada w nowej spółce 100 proc. udziałów — mówi Włodzimierz Nowaczyk, prezes Pozmeatu.

Nie tylko handel...

Zdaniem Włodzimierza Nowaczyka, kierunki działania nowej spółki są w tej chwili określane.

— Na pewno bazą działalności dla Duo Center będą nasze nieruchomości w Poznaniu — twierdzi Włodzimierz Nowaczyk.

Wiadomo, że nowa spółka ma nie ograniczać się wyłącznie do działalności na rynku mięsnym. Oprócz handlu mięsem i jego przetworami, a także komponentami do przetwórstwa mięsnego, w grę wchodzi również handel innymi artykułami spożywczymi. Ponadto Duo Center ma zajmować się obrotem nieruchomościami, wynajmem oraz dzierżawą lokali mieszkalnych i użytkowych.

...ale i usługi

Przedmiotem działalności nowej spółki ma być również działalność architektoniczna i budowlano-remontowa, a w perspektywie także hotelarsko-gastronomiczna.

— Na pewno w wielu aspektach działalności spółka będzie realizowała przedsięwzięcia wspólnie z partnerami biznesowymi — uważa Włodzimierz Nowaczyk.

Pozmeat wiosną przeniósł wszystkie działy swojej produkcji do nowej fabryki w Robakowie (ta inwestycja kosztowała 30 mln USD (około 130 mln zł). W związku z tym firma musiała rozstrzygnąć, co zrobić z posiadanymi nieruchomościami w intratnych lokalizacjach Poznania, gdzie wcześniej mieściły się zakłady Pozmeatu. Utworzenie spółki Duo Center świadczy o tym, że wielkopolski producent dysponuje koncepcją wykorzystania tego majątku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Ryszard Gromadzki

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Pozmeat uruchomił firmę wielobranżową