Poznań: Bezrobotni mogą za darmo jeździć do pracodawców

Polska Agencja Prasowa SA
04-07-2006, 14:26

- Bezrobotni z Poznania i powiatu poznańskiego, którzy nie maja prawa do zasiłku mogą od początku lipca za darmo jeździć miejskimi autobusami i tramwajami z urzędu pracy do potencjalnego pracodawcy - poinformowano we wtorek w tamtejszym Powiatowym Urzędzie Pracy.

- Bezrobotni z Poznania i powiatu poznańskiego, którzy nie maja prawa do zasiłku mogą od początku lipca za darmo jeździć miejskimi autobusami i tramwajami z urzędu pracy do potencjalnego pracodawcy - poinformowano we wtorek w tamtejszym Powiatowym Urzędzie Pracy.

Na skierowaniu, które bezrobotni dostają w urzędzie pracy, umieszczany jest specjalny hologram, uprawniający do półgodzinnego przejazdu tramwajem lub autobusem MPK na trasie z urzędu do pracodawcy i z powrotem.

W Poznaniu i powiecie poznańskim zarejestrowanych jest ponad 23 tys. bezrobotnych bez prawa do zasiłku.

Akcję bezpłatnych przewozów dla bezrobotnych współfinansują: samorząd miejski i powiat poznański. Jej koszt to około stu tysięcy złotych. Akcja ma na razie potrwać pół roku. Jeżeli się sprawdzi, zostanie przedłużona.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Poznań: Bezrobotni mogą za darmo jeździć do pracodawców