Poznań dostanie z budżetu 56 mln zł

Ryszard Gromadzki
31-07-2001, 00:00

Poznań dostanie z budżetu 56 mln zł

Dzięki umowom władz Poznania i województwa wielkopolskiego, miasto otrzyma od Skarbu Państwa 55,8 mln zł.

Z tej kwoty17,5 mln zł będzie stanowił zwrot zainwestowanych przez Poznań środków na dokończenie budowy Centralnej Oczyszczalni Ścieków. Jej otwarcie odbyło się w czerwcu 2001 r. Wartość inwestycji wyniosła blisko 340 mln zł. Pieniądze pochodziły z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, budżetu centralnego, budżetu miejskiego i budżetu spółki Poznańskie Wodociągi i Kanalizacja, która była inwestorem przedsięwzięcia.

Resztę pieniędzy — 38, 3 mln zł — stolica Wielkopolski otrzyma w ciągu najbliższych 2 lat na budowę szpitala przy ul. Szwajcarskiej — w roku 2001 Poznań dostanie na budowę szpitala 1,5 mln zł, a w roku 2002 36,8 mln zł.

W czerwcu 2001 samorząd województwa wielkopolskiego podpisał z rządem kontrakt w sprawie współfinansowania przez budżet COŚ i budowy szpitala przy ul. Szwajcarskiej. Pieniądze na realizację inwestycji współfinansowanych przez budżet państwa przekazane zostaną Poznaniowi na podstawie ustawy o wspieraniu rozwoju regionów, za pośrednictwem urzędu marszałkowskiego.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Ryszard Gromadzki

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Poznań dostanie z budżetu 56 mln zł