PPWK kupi EL2

Zbigniew Kazimierczak
opublikowano: 28-11-2006, 00:00

Warszawskie PPWK przejmie 100 proc. multimedialnej firmy. Transakcję wyceniono na 70 mln zł. Płatne gotówką i akcjami.

Polskie Przedsiębiorstwo Wydawnictw Kartograficznych (PPWK) im. E. Romera kupi za blisko 70 mln zł 100 proc. udziałów w firmie EL2, świadczącej usługi multimedialne m.in. dla telefonii komórkowej, bankowości czy mediów. Na razie PPWK przejęło 14,93 proc., resztę kupi pod warunkiem, że do skutku dojdzie nowa emisja akcji o wartości przynajmniej 64 mln zł.

Wzajemne powiązania

PPWK przejmie udziały od trzech firm powiązanych z udziałowcami Supernovy Capital, zajmującej się inwestycjami kapitałowymi. Z drugiej zaś strony Supernova Capital poprzez transakcje pakietowe już objęła blisko 10 proc. akcji PPWK.

Za już zakupione udziały w EL2 warszawska firma zapłaciła 6,2 mln zł w gotówce, reszta zostanie uregulowana jej akcjami własnymi. Przy czym wiadomo, że cena emisyjna nowych walorów zostanie ustalona na poziomie 10 zł. Strony uzgodniły, że nowa emisja zostanie przeprowadzona do 29 czerwca 2007 r. Dodatkowo rada nadzorcza PPWK musi się do końca roku zgodzić na przejęcie wszystkich udziałów EL2.

Emisja gwarantowana

Powodzenie emisji akcji PPWK zostało zagwarantowane w liście intencyjnym podpisanym przez strony transakcji. Wynika z niego, że Supernova Capital zobowiązała się do objęcia tylu walorów, aby doszła ona do skutku. Spółka EL2 osiągnęła za trzy kwartały tego roku 10,3 mln zł przychodów, wypracowując około 1 mln zł zysku netto, co daje rentowność na poziomie 10 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Zbigniew Kazimierczak

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / PPWK kupi EL2