Praca na miarę marzeń igreka

opublikowano: 19-04-2018, 22:00

Młodzi chcą udogodnień w biurach, sprzeciwiają się natomiast cyfrowej kontroli.

Czy twoje miejsce pracy jest gotowe na milenialsów? — pytali specjalistów rynku nieruchomości w Europie Środkowo-Wschodniej, także w Polsce, ankieterzy z kancelarii CMS i Colliers International. Odpowiedzi nie pozostawiają złudzeń: pracownicy, a w szczególności milenialsi, oczekują udogodnień w środowisku biurowym.

— Respondenci spodziewają się większej elastyczności, twórczych rozwiązań w coworkingu i poczucia, że w pracy są częścią społeczności. Pracodawcy i właściciele nieruchomości powinni uwzględniać te oczekiwania, jeśli chcą pozyskać i utrzymać pracowników — uważa Wojciech Koczara, partner kierujący praktyką nieruchomościową CMS w naszym regionie Europy. Dla trzech czwartych ankietowanych równowaga między życiem a pracą to główne kryterium wyboru pracodawcy. Siedmiu na 10 kieruje się wynagrodzeniem, możliwością rozwoju umiejętności przywódczych i kulturą organizacyjną, a sześciu na 10 umiejscowieniem biura. Co piąty badany zwraca uwagę na zrównoważony rozwój i ekologię. Tylko 4 proc. popiera monitorowanie lokalizacji pracowników w biurze, a 65 proc. jest przeciw.© Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mirosław Konkel

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu