Praca na wakacje

DCZ
opublikowano: 21-01-2013, 00:00

Wakacyjna praca za 7 euro na godzinę? Większość młodych Polaków będzie zainteresowana. Zwłaszcza jeśli można przy tym zwiedzić kawałek Europy.

Żeby zdobyć atrakcyjną pracę przy zbiorach 2013, warto się rozglądać już teraz. W Niemczech w kwietniu i maju można zbierać szparagi. We Francji — truskawki, jabłka, gruszki itd., aż do winobrania, które trwa około miesiąca i najwcześniej rozpoczyna się w Prowansji i Langwedocji-Rousillion.

Najpóźniej zbiory winogron ruszają na północy, w Szampanii. Sezon można zakończyć w drugiej połowie października. Zarobki: w Niemczech 6-8 euro za godzinę brutto, we Francji 7-9 euro brutto za godzinę. Stawki nie zwalają z nóg, ale też pracują w ten sposób głównie młodzi ludzie, bez kwalifikacji i szans na zatrudnienie np. w budownictwie, w którym za godzinę można zarobić dwukrotnie więcej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DCZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu