Praca, praca, jeszcze raz praca

DI, PAP
26-11-2011, 09:55

Rząd chce przedłużenia zapisów ustawy antykryzysowej pomagającej utrzymać zatrudnienie. Zamiast do grudnia tego roku będą one obowiązywać do końca 2013 r. – nieoficjalnie dowiedziała się „Rzeczpospolita" w Ministerstwie Finansów.

Chociaż potem resort zdementował tę informację, powrót do ustawy antykryzysowej to dobry krok. Jednak według wielu przedsiębiorców niewystarczający.

W tej sytuacji „Rzeczpospolita” proponuje 15 sposobów na poprawę sytuacji na rynku pracy. I tak np. jednym z nich jest zachęcanie firm, by nie zwalniały ludzi i stworzyły warunki, by Polakom bardziej opłacała się legalna praca zamiast w szarej strefie.

Potrzebne jest też uelastycznienie rynku pracy, tak by łatwiej było zatrudniać i zwalniać pracowników. Trzeba też wprowadzić formy rozliczania czasu pracy dogodniejsze dla przedsiębiorstw.

Gazeta proponuje m.in., by pracodawca płacił wynagrodzenie za czas choroby nie przez miesiąc, lecz przez dwa tygodnie. Konieczne jest też wprowadzenie restrykcyjnej kontroli zwolnień lekarskich.  Więcej szczegółów tej inicjatywy w „Rzeczpospolitej”.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Kariera / Praca, praca, jeszcze raz praca