Praca sama szuka kandydata

dcz
opublikowano: 19-01-2007, 00:00

AG Test rekrutował pracowników do dziewięciu centrów usługowych.

AG Test rekrutował pracowników do dziewięciu centrów usługowych.

Są to centra firm: Lufthansa, Ahold, Electrolux, Clifford Thames, Volvo, Rockwell Automation, MAN Accounting Center, Shell. Nagromadzenie w regionie takiej liczby firm usługowych powoduje, że coraz częściej firmy rekrutacyjne mają problemy ze znalezieniem odpowiedniej kadry — młodych absolwentów uczelni, znających oprócz angielskiego takie języki, jak niderlandzki czy portugalski. Ostatnio AG Test HR musiał sprowadzić dla jednego z centrów kandydatów władających portugalskim z... Portugalii. Bywają też problemy z pozyskaniem ludzi do firm produkcyjnych.

— Jeszcze dwa lata temu na ogłoszenie w prasie odpowiadało kilkaset osób, teraz jest to najwyżej 20-30 kandydatów — mówi Janusz Dziewitt z wałbrzyskiego oddziału AG Test HR.

Oryginalnym pomysłem firmy był autobus, którym konsultanci AG Test jeździli po oddalonych o 20-30 km od Wrocławia miejscowościach i informowali ludzi, że Volvo szuka pracowników. Dwutygodniowy objazd poskutkował. Ludzie się znaleźli.

To nie jedyny pomysł AG Test HR na pozyskiwanie fachowców. Dołącza np. do lokalnej prasy promocyjne wkładki z ofertami pracy, organizuje w hipermarketach akcje rozdawania ulotek z propozycjami zatrudnienia, a nawet umieszcza ogłoszenia na billboardach.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: dcz

Polecane