Praca zdalna – komu się opłaca?

Microsoft
opublikowano: 28-09-2011, 00:00

Rozwój sieci internetu oraz nowoczesnych narzędzi komunikacji umożliwiają bardzo elastyczne zorganizowanie pracy i odejście od tradycyjnego modelu świadczenia pracy w siedzibie pracodawcy. Więcej na ten temat będzie można się dowiedzieć w czasie pierwszego bezpłatnego webcastu na temat „Pracownik biurowy a pracownik domowy — komu się opłaca praca zdalna”, które odbędzie się już 4 października o godz. 17.30.

Praca zdalna to nie tylko oszczędności związane ze zmniejszeniem biura, to też możliwość lepszego zarządzaniapracownikami mobilnymi (przedstawiciele handlowi, konsultanci), którzy nie potrzebują powierzchni biurowej, ale skutecznej i szybkiej komunikacji oraz dostępu do cenników systemów raportowania, sprzedaży itp. Praca zdalna może też być dodatkowym benefitem dla pracowników. Pozwala na opracowanie nowych metod komunikacji, wymiany i obiegu dokumentów, zabezpieczania naszego środowiska pracy przed niepowołanym dostępem.

Liderzy zespołów pracujących zdalnie lub mobilnie powinni znaleźć narzędzia i metody rozliczania i nadzoru, które się sprawdzają, kiedy ich podwładni przebywają wiele kilometrów od biura. Podczas spotkania zaprezentujemy narzędzia wspomagające zdalną pracę, komunikację oraz zarządzanie zespołem rozproszonym. Pokażemy, jak ułatwić komunikację w zespole dzięki wideokonferencjom, podczas których nie tylko rozmawiamy, ale też pracujemy nad udostępnianymi dokumentami, dzięki czemu ich niepełne kopie nie krążą pomiędzy skrzynkami pocztowymi. Zaprezentujemy też metody zarządzania projektowego opartego na dystrybucji zadań i systematycznej weryfikacji postępów realizacji na podstawie znanych narzędzi pracy biurowej — Outlook, poczta Microsoft Exchange, platforma współpracy Microsoft SharePoint oraz nowoczesne telefony komórkowe z systemem Windows Phone 7.

Nie ma jednej idealnej metody czy unikalnego narzędzia, którego wykorzystanie gwarantuje sukces, dlatego spojrzymy na to zagadnienie z kilku stron: zapewnienie sprawnej komunikacji, szkolenia zdalne i dystrybucja materiałów szkoleniowych, bezpieczny dostęp do danych firmowych z dowolnego miejsca, zarządzanie i weryfikacja pracy zespołów rozproszonych, zarządzanie pracownikami mobilnymi i zapewnienie im narzędzi dostępu.

Na podstawie rozmów z firmami wdrażającymi tego typu rozwiązania przedstawimy najlepsze praktyki, najciekawsze pomysły oraz te obszary, które są największym wyzwaniem przy przechodzeniu w tryb pracy zdalnej mobilnej. Spotkanie oparte będzie na konkretnych scenariuszach i problemach biznesowych, które poznaliśmy, współpracując z wieloma organizacjami z sektora Małych i Średnich Przedsiębiorstw.

Pierwszy bezpłatny webcast  na temat „Pracownik biurowy a pracownik domowy – komu się opłaca praca zdalna” odbędzie się już 4 października o godz. 17.30.  Rejestracja do webcast na stronie https://www.pb.pl/konferencje/

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Microsoft

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu