Pracodawcy czekają

DCZ
opublikowano: 21-05-2012, 00:00

Barometr rynku pracy

Badanie potrzeb pracodawców, którego trzecią edycję portal Pracuj.pl przeprowadził w kwietniu, pokazuje, że nastroje wśród pracodawców — klientów serwisu — zasadniczo się nie zmieniły.

Najwięcej, bo prawie połowa badanych firm (46 proc.) zamierza w drugim kwartale zatrudnić do 10 pracowników. Prawie co piąta nie przyjmie nikogo i tyle samo jeszcze nie wie, czy to zrobi.

Z badania wynika, że odsetek firm, które wstrzymują rekrutacje z powodu niepewności co do rozwoju sytuacji na rynku, wzrósł o 9 pkt proc.

Najwięcej pracowników nadal szuka się do działów sprzedaży (44 proc. ankietowanych firm), produkcji (24 proc., wzrost o 8 pkt proc. od poprzedniej edycji badania) i obsługi klienta (21 proc.).

Pracownicy IT, którzy w poprzedniej edycji badania byli na drugim miejscu, teraz znaleźli się na czwartym. 62 proc. firm zapowiada, że w drugim kwartale zatrudni podobną liczbę pracowników jak w pierwszym kwartale. Mniej ludzi planuje zatrudnić 17 proc. firm.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DCZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu