Pracodawcy mają biuro legislacji

opublikowano: 22-10-2014, 00:00

Powołano je dla organizowania prac związanych z udziałem w procesie tworzenia i konsultowania aktów prawnych dotyczących gospodarki i przedsiębiorczości.

Powstało Biuro Legislacji przy Związku Przedsiębiorców i Pracodawców (ZPP). Powołano je dla organizowania prac związanych z udziałem w procesie tworzenia i konsultowania aktów prawnych dotyczących gospodarki i przedsiębiorczości.

Cezary Kaźmierczak, prezes ZPP wyjaśnia, że biuro to będzie przygotowywać opinie i stanowiska wobec wspomnianych projektów oraz uczestniczyć w grupach roboczych i komisjach je opracowujących, a także inicjować zmiany w kluczowych obszarach prawa gospodarczego. Podobne działania związek podejmował już wcześniej, w przypadku innych aktów prawnych, m.in. przeprowadzonej z sukcesem tzw. ustawy umorzeniowej.

Były to jednak działania doraźne. Praktyka pokazuje, że potrzebnajest stała działalność w tych sprawach, by móc na bieżąco podejmować niezbędne zadania. Kierowanie powołanym biurem powierzono adwokatowi Jackowi Cieplakowi, specjalizującemu się w obsłudze prawnej przedsiębiorstw z sektora MSP.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Iwona Jackowska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu