Ponad stu pracowników Huty Łaziska ze Śląska protestuje w środę przed Urzędem Regulacji Energetyki (URE) w Warszawie. Hutnicy twierdzą, że prezes Urzędu i wojewoda śląski powinni skuteczniej egzekwować wyrok sądu wobec Górnośląskiego Zakładu Elektroenergetyki (GZE), mający skłonić tę firmę do wznowienia dostaw prądu do Huty Łaziska po cenach z 2001 roku.
"Huta Łaziska nie pracuje od ponad półtora miesiąca skazana na przesyłanie energii elektrycznej od jedynego operatora Vattenfalla (dawniej GZE)" - powiedział PAP jeden z hutników.
Przedstawiciele protestujących udali się na rozmowy do siedziby URE. Hutnicy mają transparenty z hasłami: "Pozwólcie nam pracować", "Precz z monopolem Vattenfalla", "Dziś Łaziska bez prądu, jutro Warszawa". Skandują hasło: "Załączyć hutę".